Santiago de Compostela – pierwszy raz. Poradnik jak się przygotować

przez admin

Kiedy idzie się w nieznane po raz pierwszy to mamy w głowie dużo, często nieracjonalnych powodów aby zrezygnować. Często lęk przed nieznanym jest silniejszy od chęci poznania. Mam nadzieję, że treści jakie tu znajdziesz pomogą Ci w podjęciu wyzwania.

Ten krótki poradnik przygotowałem dla wszystkich tych, którzy już podjęli decyzje albo jeszcze rozważają ją w sercu i nie wiedzą od czego zacząć? Jak się przygotować?

Wędrówka do Santiago de Compostela, to dużo więcej niż zwykła wędrówka z plecakiem. To możliwość poznania niesamowicie ciekawych ludzi z różnych stron Świata, rozsmakowania się w minimalizmie potrzebnych rzeczy i maksymalnych doznaniach przyjaźni, rozmowy, troski i zainteresowania. To możliwość dogłębnego poznania siebie, spotkania z Bogiem i obcowania z aniołami takimi jak ty. Co roku wielu ludzi wyrusza z różnych stron aby przeżyć niesamowitą przygodę. O Camino mówi się, że jest to droga, która wzywa. Skoro tu jesteś to zapewne coś się wydarzyło w twoim życiu i postanowiłeś wyruszyć.

Dlaczego chcesz iść na Camino?

W sezonie z Saint Jean Pied de Port wyrusza na szlak około 300 osób dziennie. Każdy z nich ma osobiste powody. Bardzo często słyszałem, że idą aby odmienić swoje życie. A ty dlaczego chcesz iść na Camino?

Lęki i obawy zanim wyruszysz pierwszy raz do Santiago de Compostela

No i stało się. Zdecydowałeś, że pójdziesz na Camino i w tym momencie pojawiły się obawy: „nie znasz języka”, „nie dasz rady fizycznie”, „to przecież niebezpieczne”. I budzi się niepewność. To są normalne lęki i obawy kiedy idzie się pierwszy raz. Co zrobić aby się im nie poddać? Posłuchaj, przeczytaj i idź.

Ile razy cieszyłeś się z podjętej decyzji, że coś zrobisz a po chwili skrzydła ci opadły pod ciężarem lęków i obaw czy dasz radę?

Którą drogę wybrać?

Chęć pójścia na Camino okazała się jednak silniejsza niż lęki i obawy przed nieznanym. Teraz stoisz przed dylematem, jaką drogę wybrać na pierwszy raz. Posłuchaj, poczytaj i zdecyduj.

Jak wygląda dzień pielgrzyma na Camino?

Kiedy idziesz na Camino po raz pierwszy to wszystko jest nowe, inne, czasem niespodziewane. Dobrze jest wiedzieć jak wygląda codzienność drogi, na co się przygotować. Ile kilometrów muszę przejść? Gdzie znajdę nocleg? Co z jedzeniem? Jak wygląda dzień pielgrzyma na Camino? Wiele rzeczy wydaje nam się trudnych dopóki nie staną się proste.

Ile kosztuje wyjście na Camino?

Kolejnym etapem planowania wyjazdu jest oszacowanie jego kosztów. Wszystko zależy od tego jaki mamy budżet, ile mamy czasu na wędrówkę oraz jaki standard noclegów i wyżywienia będzie dla nas najbardziej odpowiedni. jak w prosty sposób policzyć ile kosztuje Camino? Posłuchaj, poczytaj, przelicz i idź.

Jaki plecak wybrać na Camino?

W szafie masz jeden, dwa a może kilka plecaków. Nigdy jednak nie wędrowałeś z plecakiem przez 2-3 tygodnie dzień w dzień. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jaki plecak wybrać na pierwsze Camino?

Jakie buty zabrać na Camino?

Buty do wędrówki powinny być przede wszystkim wygodne, ale co to właściwie znaczy? Większość czasu na Camino wędruje się drogami utwardzonymi, rzadziej drogami asfaltowymi. Dlatego buty powinny mieć dobrą i amortyzującą podeszwę i być o 1-2 rozmiarów większe. Posłuchaj jakie buty zabrać na Camino aby była to przyjemna wędrówka i dodatkowo jak je użytkować?

Co zabrać na Camino?

Pakowanie plecaka wydaje się z reguły dziecinnie proste. Ale zanim zaczniesz go pakować warto się dobrze zastanowić co zabrać ze sobą na Camino aby nie dźwigać niepotrzebnych ciężarów? W tym wpisie znajdziesz listę rzeczy, które z reguły zabieram ze sobą.

Jak pakuję plecak na Camino?

Jeśli twoje wyjście na Camino jest zupełnie spontaniczne, pierwsze i nigdy wcześniej nie pakowałeś się na dłuższą wędrówkę to polecam ci filmik jak ja pakuje swój plecak na Camino.